+ Yorum Gönder
Özel Günler ve Haftalar ve Turizm Haftası Bölümünden Turizm Haftası Nedir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Turizm Haftası Nedir?

  Reklamlar


  Turizm Haftası Hakkında Bilgi

  Turizm Haftası Ne Demektir?

  Turizm Haftasi Ne Demektir.jpg
  Turizm Haftası; Toplumumuzda turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla, her yıl 15 - 22 Nisan tarihleri arasında ülke çapında çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.
  Hafta içerisinde halka ve özellikle gençlere yönelik çeşitli konferans, seminer, sempozyum, panel, haftanın önemini vurgulayan çeşitli yarışmalar, defileler ve çevre gezileri düzenlenmektedir. Dolayısıyla, hafta içerisinde turizmin sürekli gündemde kalması sağlanmaktadır.

  TURİZM HAFTASININ TARİHÇESİ

  “Turizm Haftası” Etkinlik Programı 26.07.1976 tarih ve 1893 Sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Tebliğler Dergisinde yayımlanarak yürürlüğe girmiş, 1977 yılından itibaren Mart ayının ikinci Pazartesi günü olarak kutlanmıştır. 1983 yılından itibaren havaların soğuk olması ve turizm sezonunun açılışı gerekçesiyle Milli Eğitim Bakanlığı’nın da görüşü alınarak Makam Onayı ile 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanmasına karar verilmiştir.

  Ancak; Önceleri turizm sezonunun açılışı olarak kutlanılan hafta, günümüzde anlamını da değiştirmiştir. Turizmin bütün bir yıla yaygınlaştırılması, alternatif turizm türleri ve bu konuda Bakanlıkça yapılan çalışmalar, projeler hafta boyunca çeşitli etkinliklerle gençlere ve halka anlatılmakta, turizmden en yüksek geliri sağlamada yapılması gerekenler ve elimizdeki değerlere sahip çıkma konusunda halkımız bilinçlendirilmektedir.

  Turizm Haftası açılış etkinlikleri turizm gündemi dikkate alınarak her yıl farklı bir ilde gerçekleştirilmektedir.


 2. Misafir

  Cevap: Turizm Haftası Nedir?

  Reklamlar  Sizinde yukarıda ifade ettiğiniz bu bilgi milleti bilinçlendirme noktasında önemli yer tutuyor ne zaman kutlandığına dair fikri olmayanlara kısaca ;

  “Turizm Haftası” Etkinlik Programı 26.07.1976 tarih ve 1893 Sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Tebliğler Dergisinde yayımlanarak yürürlüğe girmiş, 1977 yılından itibaren Mart ayının ikinci Pazartesi günü olarak kutlanmıştır. 1983 yılından itibaren havaların soğuk olması ve turizm sezonunun açılışı gerekçesiyle Milli Eğitim Bakanlığı’nın da görüşü alınarak Makam Onayı ile 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanmasına karar verilmiştir. 3. Misafir

  Cevap: Turizm Haftası Nedir?

  Bu tarz konuları çoğaltıp insanları turizm hakkında bilgi sahibi etmek lazım

+ Yorum Gönder