+ Yorum Gönder
Özel Günler ve Haftalar ve Turizm Haftası Bölümünden Turizm Haftası İle İlgili Konuşma Metni ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Turizm Haftası İle İlgili Konuşma Metni

  Reklamlar


  Turizm Haftası Hakkında Konuşma Metni

  Turizm Haftası Konuşma Metni Örneği

  Turizm Haftasi Konusma Metni.jpg

  Sevgili Arkadaşlar!

  15-22 Nisan tarihleri arasını Turizm Haftası olarak kutluyoruz. Dinlenmek, eğlenmek, görmek ve tanımak gibi amaçlarla yapılan gezilere turizm, bu gezilere katılan insanlara da turist diyoruz. Ülke içinde yapılan gezilere iç turizm, ülke dışına yapılan gezilere ise dış turizm denir.

  Yurt dışı gezilere daha çok, zenginleşen ülkelerin insanları çıkar. Yabancı turistler ülkemize hangi amaçla gelirse gelsinler, para harcarlar. Turistlerin harcadığı yabancı paralara döviz diyoruz. Üretemediğimiz ürünleri yabancı ülkelerden döviz ile satın alırız. Döviz elde etmenin en kolay yollarından biri ise turizmdir. Ülkemize ne kadar çok turist gelirse, o kadar çok döviz elde ederiz.

  Asya ve Avrupa kıtaları arasında bir köprü olan yurdumuz, turistlerin ilgi duyduğu bir ülkedir. Ilıman iklimi, zengin bitki örtüsü, eski medeniyetlerin bıraktığı tarihi eser ve anıtlarla yurdumuz, turistler için adeta bir cennet gibidir. Bütün bunlara rağmen ülkemiz, hak ettiği turist sayısına bir türlü ulaşamamıştır. Ülkemize daha çok turist gelebilmesi için, yollarımızın daha güzel, insanlarımızın daha centilmen, ulaşım araçlarının daha gelişmiş, konaklama yerlerinin bol, rahat ve temiz olması gerektiğini biliyoruz. Turistlere karşı güler yüzlü olmak, onları rahatsız etmemek, değerinden yüksek ve zorla satış yapmamak gerekir. Onların memnun ayrılması, ülkemize daha çok turistin gelmesini sağlar. Daha çok turist ise, daha çok döviz demektir.

  Turizm Haftası İle İlgili Örnek Konuşma Metni


 2. Misafir

  Cevap: Turizm Haftası İle İlgili Konuşma Metni

  Reklamlar  Turizm haftasını her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında Turizm Haftası olarak kutluyoruz 3. Misafir

  Cevap: Turizm Haftası İle İlgili Konuşma Metni

  Şimdiden sizlerin 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftanızı kutluyorum

+ Yorum Gönder