+ Yorum Gönder
Özel Günler ve Haftalar ve Trafik ve İlk Yardım Haftası Bölümünden Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası Ne Zaman Kutlanır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası Ne Zaman Kutlanır

  Reklamlar


  Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası Kutlanma Tarihi

  Trafik Güvenliği ve Eğitim Haftası Ne Zamandır

  Trafik sorunlarını çözümlemek amacıyla bir çok Avrupa ülkesi aralarında anlaşarak bir konsey kurdu. Bu konseye Türkiye de üyedir. Merkezi Fransa’nın başkenti Paris’te olan bu konseyin üyeleri, zaman zaman toplanarak trafik sorunlarını görüşürler.

  Bu konsey Mayıs ayının ilk cumartesi günü ile başlayan haftayı «Uluslararası Karayolu Güven Haftası» olarak kabul etmiştir.

  Ülkemizde de trafik kazalarının önlenmesi yolunda çaba gösteren kuruluşlarca, aynı hafta yani 1-7 mayıs tarihleri arasında «Trafik Güvenliği ve Eğitim Haftası» olarak kabul edilmiştir. Bu hafta süresince; yayın organları, radyo, televizyon aracılığı ile trafik kazalarının önlenmesi için halka trafik kuralları anlatılır. Trafik kurallarına uyulması gereği belirtilir. Okullarda öğrencilere trafik bilgileri öğretilir.


 2. Derman
  Yeni Üye

  Cevap: Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası Ne Zaman Kutlanır

  Reklamlar  Trafik haftasında sürücülerin ve yolcuların seyahat ederken keyifli ve güvenli bir şekilde hareket etmelerini sağlayan keyifli bir haftadır. 3. Misafir

  Cevap: Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası Ne Zaman Kutlanır

  Mayıs ayının ilk haftasıdır. Trafik haftası

+ Yorum Gönder