+ Yorum Gönder
Her Telden ve Püf Noktalar Bölümünden Resim Çekilirken Güzel Çıkmanın Püf Noktaları Nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Kısaca
  Yeni Üye

  Reklamlar


  Resim Çekilirken Güzel Çıkmanın Püf Noktaları Nelerdir

  Reklamlar


  Resim Çekilirken Güzel Çıkmanın Püf Noktaları

  Resimde Nasıl Güzel Görünülür

  Resimde Güzel Çıkmanın Yolları

  Yandan duruş


  Kameraya doğru hafif yan durun, tek omzunuz görünür olsun. Diğeri arkada saklı kalsın. Elinizi zarif biçimde belinize koyun. Yüzünüz objektife doğrudan baksın.

  Bu şekilde poz vermek sizi olduğunuzdan daha ince gösterir.

  Parlak vişne rengi

  Flaş patlayınca dudaklar olduğundan daha nü görünebilir bazen. Objektifin sevdiği renklerden biri de vişne rengidir. Bu yüzden, parlak vişne rengi bir ruj ya da parlatıcı sürün dudaklarınıza.

  Bu renk, resimlerde oldukça güzel, -eksi ve canlı görünür.


  Doğal saçlar

  Doğal görünen saçlar her zaman daha canlı ve çekici görünür. Bol spreylenmiş ve yapış yapış saçlar ise objektifte beklenen etkiyi yaratmaz.

  Saçlar ne kadar yapılı olursa olsun, görünüşte gevrek ve hareketli olmalıdır. Objektife yansıyışı doğal olmalıdır. Eğer profesyonel birine fotoğraf çektirecekseniz, yanınızda saç şekillendiricinizle gidin. Kendisi sizi yönlendirsin.

  İyi bir fotoğraf makinesi

  İyi bir makinenin illa karmaşık olması gerekmez. Canon G serisi harika fotoğraflar çekiyor ve uzmanlık gerektirmiyor. Fotoğraf makinesi almak istiyorsanız, bu seriyi düşünün.

  Yüz önde

  İlk başta biraz saçma gelebilir ama bu duruş yüzünüze daha ince bir ifade verir ve (varsa) gıdığınızı saklar; yüzünüzü hafifçe gergin bir şekilde ileri uzatın ve objektife dik bakın. Yüzünüz, ne eğik ne havada olsun, vücudunuzla 90 derecelik açı çizsin.

  Günbatımı

  Günbatımı, açık havada çekim için günün en iyi zamanı. Cildi daha güzel gösterir, kusurları gizler ve resimlerde daha genç çıkarsınız. Üstelik ışık açısından da resim çekimi için oldukça elverişlidir, güzel ambiyanslar yaratır.

  Mat cilt

  Cildinizin parlak olması elbette güzel ama fazla parlaklık da o kadar iyi değil. Yağlı gibi görünür. O yüzden burnunuza, alın ve çene etrafına matlık verici bir ürün sürün. Gözenek küçültücü kremler idealdir.

  "Money" diyin!

  Resim çektirirken eskiden "cheese" derdik, şimdi onun yerini "money" aldı. Bu kelime tam anlamıyla gülümsememizi sağlar ve gözlerimiz de gülümsemenin etkisiyle doğal şekilde kısılmış olur.

  Stilinizi oluşturun

  Birkaç denemeden sonra resimler arasından kendinize en yakışan pozu bulup, onu koruyun. Bu sizin stiliniz olsun. Böylece her fotoğraftan sonra iyi mi çıktım, kötü mü çıktım diye düşünmezsiniz.


 2. Yeni Admin
  Super Moderator

  Cevap: Resim Çekilirken Güzel Çıkmanın Püf Noktaları Nelerdir

  Reklamlar  Resim çekilirken dikkat edilmesi gereken en önemli ve en dikkat edilecek en önemli olay fotoğrafı çekilenin en güzel pozunu alması ve çeken kişinin mutlaka bir şey söyleyerek yani sayı sayarak fotoğrafı çekmesi gerekir.+ Yorum Gönder