+ Yorum Gönder
Özel Günler ve Haftalar ve Organ Nakli Haftası Bölümünden Organ Nakli İle İlgili Yazı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Organ Nakli İle İlgili Yazı

  Reklamlar


  Organ Nakli Hakkında Bilgi
  Organ Nakli Hakkında Kompozisyon

  "Kim bir insana hayat verirse o tüm insanlara hayat vermişçesine sevap kazanacaktır." Kuran-ı Kerim'in Maide Suresi, 32. ayet organ naklini bu şekilde anlatmaktadır. Dinimizce büyük sevap sayılan organ nakli ülkemizde o kadar yaygın değildir. 03-09 Kasım tarihleri arası "Organ Nakli Haftası" olarak belirlenerek Organ naklinin önemi anlatılmaya çalışılmaktadır. Bu konu ile ilgili olarak Fethiye Kaymakamı Hasan Karakaş imzasıyla yayınlanan basın bildirisinde, organ naklinin ne olduğu neden önemli olduğu anlatılmaktadır.

  Organ bağışı yapmak isteyenler, serbest iradeleri ile tıbben yaşamı sona erdikten sonra doku ve organlarının başka hastaların tedavisi için kullanılmasına izin vermeleri gerekmektedir. 18 yaşından büyük, akli dengesi yerinde olan herkes organlarının tamamını veya bir bölümünü bağışlayabilmektedir. Fethiye'de organlarını bağışlamak isteyenler 1 no lu Merkez Sağlık Ocağına, Fethiye Hastanesine, organ nakli yapan merkezlere, Organ nakli ile ilgilenen vakıf, dernek gibi kuruluşlara müracaat ederek, iki tanık huzurunda ilgili kartı doldurarak imzalamaları yeterli olmaktadır. Fethiye Kaymakamlığı organ bağış kartı dolduran, organlarını kısmen veya tamamen öldükten sonra nakline izin veren herkesi uyararak, ailelerini bu bağıştan haberdar etmelerini istemektedir. Ayrıca Organ bağış kartlarının her zaman yanlarında taşımalarının gereğini vurgulamaktadır.

  Osman Baykuş

 2. Yeni Admin
  Super Moderator

  Cevap: Organ Nakli İle İlgili Yazı

  Reklamlar  Organ nakli ile ilgili yazı yazmak az olur nedeni hem yazılan yazılar hem televizyon hemde insanları gezerek birebir anlatılarak böbrek nakli hakkında ve organ bağışı hakkında bilgi vermek ve yazı yazmak gerekiyor.+ Yorum Gönder