+ Yorum Gönder
Her Telden ve Notalar Bölümünden Bateri Hakkında Kısa Bilgi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Bateri Hakkında Kısa Bilgi

  Reklamlar


  Bateri Nedir Bateri İle İlgili Bilgi

  Bateri.jpg

  Bateri, Fransızca'dan gelmiş bir kelimedir. Vurmalı çalgılar takımına denir. Şarkılarda ritm tutmaya yarar.

  Çoğunluğun düşündüğü gibi bateri (davul) çok hızlı olmaktan ibaret değildir. Denge ve akıcılık gerekir. Düzenli olarak metronom ile çalışmalı ve üçlemeler, double-stroke vb. gibi teknikler üzerinde alıştırma yapmalısınız. bu müzik aleti müzik kulağı gerektirir fakat müzik kulağınız çok iyi değilse bu enstrümanı notalı bir şekilde de kullanabilirsiniz. İnanılmaz aksak eserler mevcuttur ve bunun için yukarıdaki şeyler gerekir; müzik kulağı, düzenli alıştırma, denge. bunlardan hiçbiri olmaz ise ve sadece çok hızlıysanız hiçbir işinize yaramaz...

  Standart bir bateri, 5 davul ve iki zilden oluşur. Davullar trampet (snare drum), tom1, tom2 (bunlara altolar da denir), floor tom (ya da bass tom tom) ve bas davul(cross ya da kick de denir)dur. Ziller ise hi-hat ve ride dır. standart bir bateriye davul olarak octoban, gong bass ya da bir bas davul daha vs., zil olarak crash, china, splash, raw ya da bell bell vs. ilave edilebilir.

  Davul çalmak için kullanılan sopalara baget denir. Fakat müzik türüne göre baget yerine fırça ya da tokmak da kullanılabilir. değişik kalınlıklarda ve uzunluklarda bagetler mevcuttur. Çok ince bagetler genellikle jazz müzikte kullanılır. En çok kullanılan baget türleri, 5a ve 5b dir. bagetler tahta olur, ancak elleri kuvvetlendirmek için demir bagetler de kullanılabilir.


 2. Misafir

  Cevap: Bateri Hakkında Kısa Bilgi

  Reklamlar  Vurmalı çalgılar insanoın kulağına hoş geliyor 3. Misafir

  Cevap: Bateri Hakkında Kısa Bilgi

  Bazen fon müzikleri dinlerim ruhumu dinlendirmek için

 4. Misafir

  Cevap: Bateri Hakkında Kısa Bilgi

  Bir sürü malzemesi olan bir parça

 5. Misafir

  Cevap: Bateri Hakkında Kısa Bilgi

  Bunu çalan kişi çok yetenekli biridir arkadaşlar çok teferruatlı bir çalgı çeşididir.

+ Yorum Gönder