+ Yorum Gönder
Belirli Günler ve Milli Eğitim Vakfı Kuruluş Günü Bölümünden Milli Eğitim Vakfının Öğrencilere Yönelik Verdiği Hizmetler Nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Milli Eğitim Vakfının Öğrencilere Yönelik Verdiği Hizmetler Nelerdir

  Reklamlar


  Milli Eğitim Vakfının Öğrencilere Yönelik Verdiği Hizmetler Hakkında Bilgi

  MİLLİ EĞİTİM VAKFI’NIN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK VERDİĞİ HİZMETLER

  Karşılıksız Öğrenci Bursları

  Millî Eğitim Bakanlığına bağlı ortaöğretim (Özel öğretim kurumları hariç) kurumlarında öğrenim gören, maddî olanakları yetersiz ve başarılı öğrenciler ile Devlet Üniversitelerinde öğrenim gören öğrencilerden (Açık öğretim Fakültesi ve özel üniversiteler ile yurtdışında öğrenim gören öğrenciler hariç) eğitim giderleri için katkı sağlamak amacıyla öğrenci bursları verilmekteydi.

  Ancak; 5072 Sayılı Dernek ve Vakıfların Kamu Kurum ve Kuruluşları ile İlişkilerine Dair Kanunun 29 Ocak 2004 tarih ve 25361 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanmasının ardından gelir kaynaklarımızda gerçekleşen değişiklikler nedeniyle, geçmiş yıllardan burs alan öğrencilerin tüm hakları saklı kalması kaydıyla, burs kontenjanları kullanılamayacak, yeni bursiyer kabul edilemeyecektir.

  Bugüne değin, 25.509 öğrenciye öğrenim yardımı yapıldı. Bu bağlamda 16.413 ilk ve ortaöğrenim öğrencisi ile 7.560 yüksek öğrenim öğrencisine karşılıksız burs verildi. 1.536 öğrenci de Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı yatılı okullarda bütün masrafları karşılanarak okutuldu.

+ Yorum Gönder