+ Yorum Gönder
Her Telden ve Makyaj ve Güzellik Bölümünden Cildi Soğuktan Koruma Yolları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Cildi Soğuktan Koruma Yolları

  Reklamlar


  Cildinizi Soğuktan Koruma Yolları Hakkında Bilgi
  Cildinizi Soğuktan Korumanın Yolları

  Cildinizi soğuklardan koruma yolları, Kışın cildi soğuklardan koruma yolları nelerdir.

  Cilt uzmanlarına göre soğuk havaların etkisi ile tahrip olan ve kuruyan cildinizi dengelemek, sağlıklı tutmak için cildinize nemlendirici bir bakım uygulamalısınız. İşte cildinizi nemli tutmanın soğuklardan korumanın yolları;
  Dışarıya çıkmadan önce ellerinize nemlendirici sürün.Geceleri ayaklarınıza nemlendirici sürün ve çorap giyin. Böylece ayaklarınız gece boyunca nemli olacak ve sabah da nemlenmiş ve yumuşamış olarak uyanacaksınız.Dudak deriniz vücudunuzun diğer bölümlerine göre daha az nemli kalır. Bu nedenle nemi hapsetmek için iyi bir dudak balsamı kullanın. Aşırı derecede kuru dudaklara sahipseniz ekstra nemlendirici içeriğe sahip olan tıbbi dudak balsamını deneyin. Dudaklarınızdaki ölü deriyi atmak için haftada bir kez diş fırçasıyla kibarca dudaklarınızı fırçalayın. Sonra iyi bir nemlendirici balsam sürün.

  Kendinizi nemli tutmak ve beslemek özellikle soğuk havalarda cilt kuruluğunu önlemenin bir numaralı yolu su içmektir. Aşırı kafein alımından uzak durun ve bol bol sıvı tüketin.Günde en az günde 6-8 bardak su için..Haftada bir kez pul pul dökün ve duştan önce cildinizi karışımla ovalayın. Cildinizi ovalamak ölü hücrelerin atılmasına yardım edecektir ve sağlıklı deri oluşumunu destekleyecektir. Parabensiz karışım kullanın ya da evde kendiniz yapın. Yarım fincan kalın şeker ile bir fincan Hindistan cevizi yağını karıştırın. Bunu kibarca, dairesel hareketlerle cildinize uygulayın. Tüm vücudunuzu bu karışımla ovalayın, sonra ılık suyla durulayın.

  Cilt fırçası kullanın, böylece ölü cilt hücrelerinizden kurtuluyorsunuz ve lenf sisteminizi harekete geçiriyorsunuz, kan dolaşım için daha sağlıklı bir cilde sahip oluyorsunuz. Cildinizi fırçalamak için dairesel hareketler kullanarak ayaklarınızdan başlıyorsunuz. Sonra yukarıya tüm vücudunuzu fırçalıyorsunuz.Sabunlu sıcak su cildinizdeki doğal yağları tüketiyor. Banyo suyunuzun ılık olmasına dikkat edin. Özellikle kış aylarında banyo sürenizi 4-5 dakikayla sınırlı tutun. Kimyasallar içeren köpük banyolarından uzak durun.

  Doğal ya da organik banyo sabunu kullanın.

  İyi bir nemlendiricili temizleyici kullanın.

  Birçok organik ve doğal markalar zorunlu yağlar ve sağlıklı bitki özleri içeren nemlendiriciler, sabunlar satıyor. Terli ve kirli olan bölgeleri sadece sabunla yıkayın. Bu bölgeler tipik olarak elleriniz, ayaklarınız, koltuk altınızdır. Deodorantlı sabunlardan uzak durun. Bu sabunlar cildin kurumasına yol açıyor.

  Banyodan sonra iyi bir nemlendirici kullanın.

  Krem ve balsam nemlendiriciler cildin üst tabakasını kapamak için tasarlanıyor ve nemi içeride hapsediyor. Losyonlar nemlendirici olarak biliniyor ve cilt tarafından emiliyor. Aloe vera, Hindistan cevizi ve susam yağı, banyodan sonra uygulayabileceğiniz nemlendiricilerdir. Cildinizi nemlendirirken geceleri krem ya da balsam, gündüzleri ise losyon kullanın.

+ Yorum Gönder