+ Yorum Gönder
Belirli Gün ve Haftalar - Kurtuluş Günleri ve Kurtuluş Günleri Bölümünden 17 Şubat Erzincan Tercan Kurtuluşu Hakkında Bilgi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  17 Şubat Erzincan Tercan Kurtuluşu Hakkında Bilgi

  Reklamlar


  17 Şubat Erzincan Tercan Kurtuluşu İle İlgili Bilgi
  17 Şubat Erzincan Tercanın Düşman İşgalinden Kurtuluşu

  17 Şubat Erzincan Tercan Kurtuluşu Hakkında Bilgi.jpg

  Erzincan’ın Tercan İlçesi’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 94. Yıldönümü Dolayısıyla orta bir mesaj yayınlayan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Tercan’ın düşman işgalinden kurtuluşunu, ecdadın 94 yıl evvel ki duygu ve heyecanıyla dolu olarak yaşadıklarının ifade ettiler.

  Yazılı açıklamada; Tercan’lı Hemşehrilerimizin kurtuluş bayramını kutluyoruz. 94yıl önce geldikleri gibi giden Rusların arkalarında bıraktıkları Ermeni çetelerinin yaptıkları katliamlar üzerinden neredeyse bir asır geçti. Bir asır değil, birkaç asırda geçse o günlerin acısını Tercanlı Hemşehrilerimiz asla unutmayacaklardır. Çünkü tarih milletlerin hafızasıdır. Hafızasını kaybetmiş, benliğini yitirmiş, mazisini unutmuş toplumlar, tarihin enkazları içerisinde kaybolmaya mahkumdurlar. Bunun için 17 Şubatlar bizim için önemlidir. Tercanlı Hemşehrilerimiz 17 Şubat’ın gururunu tarihin derinliklerinden gelen izleriyle yaşarlar. Bugün tarihin gerçeklerine sırtını dönmüş bir kısım ülkelerin, hiçte üzerlerine vazife değilken kabul ettikleri sözde soykırım hadiselerine, gerçek manada ışık tutmak için Tercan havalisinde yaşananları incelemek yeterlidir. Tarihin hemen her safhasında milletimizin, mazlumların yanında olduğu farklı anlayış ve inançlara hoşgörülü davrandığı, bunu kendine düstur edindiğinin en iyi şahidi tarihtir. Anadolu coğrafyasında yaşayan 72 milyonun kardeş sayıldığı anlayış Türk’ün vahdet anlayışının ürünüdür. Zira Millet olmak ortak kazançlar, ortak amaçlar, ortak sevinçler demektir. Bu vesile ile şirin Tercan’ımızı ve bütün vatan topraklarını bizlere bahşeden Aziz Şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz şeklinde ifade edildi.

 2. Misafir

  Cevap: 17 Şubat Erzincan Tercan Kurtuluşu Hakkında Bilgi

  Reklamlar  Erzincanda 10 gün kaldım merkezden başka yere gitmek nasip olmadı...+ Yorum Gönder