+ Yorum Gönder
Özel Günler ve Haftalar ve Kardeşlik Haftası Bölümünden Kardeşlik Haftası İle İlgili Konuşma Metni ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Kısaca
  Yeni Üye

  Reklamlar


  Kardeşlik Haftası İle İlgili Konuşma Metni

  Reklamlar


  Kardeşlik Haftası İle İlgili Konuşma Metni

  Kardeşlik Haftası İle İlgili Açılış Konuşması

  Selamlama,

  28 Nisan ve 4 Mayıs tarihleri arası “Kardeşlik Haftası” olarak ilan edilmiştir. Kardeşlik Haftası’nı belirleyenler, sevgi saygı duygularını geliştirmeyi amaç edinmiş olmalı.

  İnsan olmanın en büyük özelliği ve insanın en önemli görevi, karşısındaki insana iyi davranmak, hatalarından dolayı affedici olmak, hoşgörülü davranmak ve bütün insanlığın huzuru ve mutluluğu için çalışmaktır.

  Türklerin kurdukları devletlerin temeline bakıldığında devlet içinde kesinlikle insanın insanı sömürmesi gibi bir yanlışlık görülmez. Aksine dünya ülkelerinin birçoğu daha düne kadar, hatta bugün bile başka milletleri sömürge olarak kullandıklarını görüyoruz.

  Türk milleti, “Sevelim sevilelim/ Dünya kimseye kalmaz” diyen Yunus Emre’nin yolunda yürümüştür yüzyıllar boyunca.

  Atatürk de, “Yurtta sulh, cihanda sulh” diyerek (bilgi yelpazesi.net) insanlar arasındaki kardeşliğin barış temeline dayandırılmasını tavsiye etmiştir.

  İşte bu gerçekten yola çıkarak, 28 Nisan ve 4 Mayıs tarihleri arası "Kardeşlik Haftası" olarak ilan edilmiştir.

  Kardeşlik Haftası dolayısıyla dargınlar varsa onları barıştırmak için harekete geçmeli, kendi arkadaşlarımızla iyi geçinmeliyiz ve her yerde bu kardeşlik havasının oluşması için çaba göstermeliyiz.

  Saygılarımla…


 2. Derman
  Yeni Üye

  Cevap: Kardeşlik Haftası İle İlgili Konuşma Metni

  Reklamlar  Kardeşlik demek yardımseverlik demek kardeşlik demek, candan davranmak demek , kardeşlik demek canını feda etmek demektir bunu kardeşlik haftasında tekrar hatırlıyoruz. 3. Misafir

  Cevap: Kardeşlik Haftası İle İlgili Konuşma Metni

  Kardeşliği tek kelimeyle anlatacak olursak et ile tırnak gibi örnekleyebiliriz

 4. Misafir

  Cevap: Kardeşlik Haftası İle İlgili Konuşma Metni

  Kardeşlik gerektiğinde canını ortaya koymaktır.

+ Yorum Gönder