+ Yorum Gönder
Özel Günler ve Haftalar ve Kardeşlik Haftası Bölümünden Kardeşlik Haftası İle İlgili Bilgi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Kısaca
  Yeni Üye

  Reklamlar


  Kardeşlik Haftası İle İlgili Bilgi

  Reklamlar


  Kardeşlik Haftası Hakkında Bilgi

  kardeslik haftasi.jpg

  28 Nisan ve 4 Mayıs tarihlari arası “Kardeşlik Haftası” olarak ilan edilmiştir. Kardeşlik Haftası’nı belirleyenler, sevgi saygı duygularını geliştirmeyi amaç edinmiş olmalı.

  İnsan olmanın en büyük özelliği ve insanın en önemli görevi, karşısındaki insana iyi davranmak, hatalarından dolayı affedici olmak, hoşgörülü davranmak ve bütün insanlığın huzuru ve mutluluğu için çalışmaktır.

  Türklerin kurdukları devletlerin temeline bakıldığında devlet içinde kesinlikle insanın insanı sömürmesi gibi bir yanlışlık görülmez. Aksine dünya ülkelerinin birçoğu daha düne kadar, hatta bugün bile başka milletleri sömürge olarak kullandıklarını görüyoruz.
  Türk milleti, “Sevelim sevilelim/ Dünya kimseye kalmaz” diyen Yunus Emre’nin yolunda yürümüştür yüzyıllar boyunca.

  Atatürk de, “Yurtta sulh, cihanda sulh” diyerek insanlar arasındaki kardeşliğin barış temeline dayandırılmasını tavsiye etmiştir.

  İşte bu gerçekten yola çıkarak, 28 Nisan ve 4 Mayıs tarihleri arası "Kardeşlik Haftası" olarak ilan edilmiştir.

  Kardeşlik Haftası dolayısıyla dargınlar varsa onları barıştırmak için harekete geçmeli,kendi arkadaşlarımızla iyi geçinmeliyiz ve heryerde bu kardeşlik havasının oluşması için çaba göstermeliyiz.


 2. Derman
  Yeni Üye

  Cevap: Kardeşlik Haftası İle İlgili Bilgi

  Reklamlar  Kardeşlik ahilik demek yani kardeşlik dünyanın neresinde olursa olsun onu düşünen onun için çaba gösteren ve her zaman yanında olmak demektir. 3. Misafir

  Cevap: Kardeşlik Haftası İle İlgili Bilgi

  Ne Güzel Kutlu doğum ile aynı aya denk gelmesi çok güzel olmuş. 28 Nisan ve 4 Mayıs tarihlari arası “Kardeşlik Haftası” olarak ilan edilmiştir.

+ Yorum Gönder