+ Yorum Gönder
Özel Günler ve Haftalar ve Enerji Tasarrufu Haftası Bölümünden Tasarruf Nedir Tasarruf Hakkında Bilgi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Tasarruf Nedir Tasarruf Hakkında Bilgi

  Reklamlar


  Tasarruf Ne Demektir
  Tasarrufun Anlamı

  İnsanların yaşamlarını devam ettirebilmeleri için insanların ve diğer canlıların kullanmış oldukları, vazgeçilmesi neredeyse imkansız olan maddelerin tüketimlerine dikkat edilmesi gerekmekte. Gereğinden fazla kullanmama, idareli kullanmaya tasarruf denir. Üstünde yaşamakta olduğumuz dünyada insanlar ve diğer canlıların yaşamlarını idame ettirebilmeleri için kullanmış oldukları bütün kaynakların tüketilen kaynaklar olduğunu düşünürsek eğer bu kaynakların birgün tükeneceği kaçılmaz bir olaydır.

  İnsanların yaşamsal kaynağı olarak adlandırılan bu maddeler bilinçsiz bir şekilde tüketildiği zaman çevreye verilen zararların bazı önemli maddelerin tüketilmeye başlamadan yok olmasına neden oluyor. TÜketilen bazı önemli maddeler bir enerji kullanılarak geri dönüşümleri mümkün olsa bile enerji harcanım geri dönüşümü mümkün olmayan, insanların ortak malı konumunda olan bazı maddeler, bazı insanların ekonomik güç ve üstün olabilme gayesiyle kullanılması ve tahribat boyutunun artmasıyla beraber verilen zararın önüne geçilmemesi insan yaşamını tehdit edecek boyutta olmuştur.

  Tasarruf Yapılabilecek Alanlar

  Yaşamın her esnasında tasarruf yapılabilir. Hertürlü tasarruf yapılabilir.

  Önemli tasarruf alanlar şunlardır
  1- Enerji Tasarrufu
  2- Tüketim Tasarrufu
  3- Zaman Tasarrufu
  4- Üretim Tasarrufu.

 2. Misafir

  Cevap: Tasarruf Nedir Tasarruf Hakkında Bilgi

  Reklamlar  Aklınıza gelecek hertürlü şeyi israf etmemektir.+ Yorum Gönder