+ Yorum Gönder
Belirli Günler ve Dünya Tasarruf Günü Bölümünden Tasarruf Ne Demektir Tasarruf Hakkında Bilgi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Tasarruf Ne Demektir Tasarruf Hakkında Bilgi

  Reklamlar


  Tasarruf Nedir Tasarruf İle İlgili Yazı

  Tasarruf, maddenin değerini bilme; onu yerinde ve zamanına göre kullanabilme, bir tedbir vasıtası olarak değerlendirebilme demektir. Hayatta maddî bunalımlara düşmemek için tasarrufa ihtiyaç vardır. Herkes gelirinin bir kısmını zorunlu yerlere harcadıktan sonra, geri kalan bölümünü, gelecekte düşebileceği kötü durumlar veya birtakım ideallerinin gerçekleşmesi için biriktirmelidir.

  Tasarruf, meyvesini zamanla verir. Bugünden azar azar, karınca kararınca biriktirdiğimiz paralar bir gün bizi şaşırtan, bazı maddî arzularımızı gerçekleştirecek kadar büyük bir yekûn oluşturur .Tasarruf yapan herkes, sonunda böyle mutluluk verici bir sonuca kavuşur. Böylece, insanın isteklerine kavuşabilmesinin bir bakıma elinde olduğu anlaşılır Tasarruf yapan kimseler tedbirli kimselerdir; önceden hazırlıklı oldukları için güç duruma düşmezler .Bir köşede birikmiş paraları, her zaman onların yardımcısı, desteği ve huzur kaynağıdır.

  İnsanoğlu tasarrufa çocuklukta alışmalıdır. Kendi ihtiyaçlarını tasarruflarıyla almaya çalışan çocuklar, en güzel alışkanlıklardan birini elde etmiş olurlar Tasarruf varlığın garantisidir.


 2. Yeni Admin
  Super Moderator

  Cevap: Tasarruf Ne Demektir Tasarruf Hakkında Bilgi

  Reklamlar  Tasarruf bir nevi elimizdeki imkanların değerini daha iyi anlayarak onların daha düzenli kullanmamızı ve maddi olarak ta tasarruf etmiş oluruz.+ Yorum Gönder