+ Yorum Gönder

Konu: Dünya Kadınlar Gününün 101. Yılı Hakkında Bilgi

 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Dünya Kadınlar Gününün 101. Yılı Hakkında Bilgi

  Reklamlar


  Dünya Kadınlar Gününün 101. Yılı İle İlgili Bilgi
  Dünya Kadınlar Günü Google Doodlesi  Dünya kadınlar günü ülkemizde çeşitli etkinlikler ile kutlanacak. Dünya kadınlar günü google'ninde dikkatinden kaçmadı ve dünya kadınlar günü özel sayfa tasarımı yaptı ayrıca dünya kadınlar günü dodlesinide kullanıcıların beğenisine sundu.

  Dünya Kadınlar Günü (Dünya Emekçi Kadınlar Günü) son haber

  Dünya kadınlar günü ülkemizde çeşitli etkinlikler ile kutlanacak. Dünya kadınlar günü google'ninde dikkatinden kaçmadı ve dünya kadınlar günü özel sayfa tasarımı yaptı ayrıca dünya kadınlar günü dodlesinide kullanıcıların beğenisine sundu.

  Dünya Kadınlar günü olarak bildiğimiz günün esas ismi Dünya Emekçi Kadınlar Günü. Ülkemizde daha çok dünya kadınlar günü olarak kutlanan gün, dünyanın çeşitli yerlerinde de kutlanıyor. Kısacası Emekçi kadınların hakları için mücadele verdikleri, dünya kadınlarının eşitlik ve hak taleplerini dile getirdikleri gün olan ancak son yıllarda işlevini yitirdiği düşünülen gün bugün…

  Dünya kadınlar günü çeşitli kadın örgütlerinin etkinlikleri ile kutlanacak. Dünya Kadınlar günü ilk olarak 1857 yılında kutlanmaya başlandı. 8 Mart 1857 yılında Amerika ‘nın New York kentinde daha iyi çalışma koşulları istedikleri için greve giden fabrika işçilerine polisin saldırması, işçilerin fabrikaya kilitlenmesi ve yangın çıkması ile çoğunluğu kadın olan işçiler hayatını kaybetti. Bu olayın ardından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak ilan edildi.

  Ülkemizde ise ilk kez 1921 yılında kutlanmaya başlayan Dünya Kadınlar Günü faaliyet alanını genişleterek Partilerin kadın kolları sivil toplum kuruluşlarının kadın başkanlıkları ve kadın dernekleri tarafından yoğun bie şekilde kutlanmaya başladı.


 2. Misafir

  Cevap: Dünya Kadınlar Gününün 101. Yılı Hakkında Bilgi

  Reklamlar  Google her sene unutmuyor Kadınlar gününü+ Yorum Gönder