+ Yorum Gönder

Konu: Kitle İletişim Araçları Hakkında Kısa Bilgi

 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Kitle İletişim Araçları Hakkında Kısa Bilgi

  Reklamlar


  Kitle İletişim Araçları Nelerdir
  Kitle İletişim Araçları Hangileridir
  Görsel İletişim Araçları Nelerdir

  Bilgi akışını sağlayan araçlara verilen genel adıdır Bu akış "bireyden çoğula" veya "çoğuldan bireye" bilgi yönüyle olan iletişime göre çeşitlenirler. İletişimde duyuya yönelik algılama da söz konusudur. Algılama ve algılatma adına iletişimi sağlayacak karşılıklı bilgi aktarımını sağlayacak araçlar iletişim araçları ile sağlanmaktadır.

  1. Bilişsel iletişim araçları: Sanal ortamda bilgi teknolojilerini kullanılarak gerçekleştirilen bireysel veya toplu iletişim araçlarıdır.(örnek: e-posta lar formlar chat ler messenger larweb kamera lar bloglar vs)

  2. Görsel-İşitsel iletişim araçları: Göz ve Kulağımıza hitap eden multimedya teknolojilerini kullanan iletişim araçlarıdır. (Örneğin tv sinema radyo vs..)

  3. Telekomünikasyon iletişim araçları : Göz ve kulağa hitap eden elektrik elektronik / elektromanyetik optik teknolojileri kullanarak gerçekleştirilen iletişim araçlarıdır.(Örneğin telefon cep telefonu fax telex vs..)

  4. Kali-Grafik iletişim araçları: Yazı ve çizi ile oluşturularak formatlandırılan ve basım - yayım araçları ile yapılan iletişimdir(Gazeteler dergiler afişler el ilanları tabelalar mektuplar notlar kitaplar vs.)

  5. Organizasyon iletişim araçları: Ekipler aracılığıyla gerçekleştirilen kişi veya topluma aktarılacak mesajları tanıtım - eğlence - eğitim - gezme - tüketme adına ileten etkinliklerin sağladığı iletişimin araçlarıdır(Fuarlar event marketing konser leri defile ler konferanslar vs.)

  6. Sanatsal iletişim araçları: ister plastik ister estetik olsun hertürlü sanat faaliyeti veya sanatcı ile sağlanacak iletişimin araçlarıdır: (Dans resim müzik şarkı sergi konser tiyatro defile heykel seramik animasyon vs)

 2. Misafir

  Cevap: Kitle İletişim Araçları Hakkında Kısa Bilgi

  Reklamlar  kitle iletişim araçları çıktıktan sonra insanlarların hayatında bir çok konuda yardımcı oldular 3. Misafir

  Cevap: Kitle İletişim Araçları Hakkında Kısa Bilgi

  süpersin .s

+ Yorum Gönder