+ Yorum Gönder

Konu: Berat Gecesi Duası Berat Kandili Duası

 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Berat Gecesi Duası Berat Kandili Duası

  Reklamlar


  Berat Gecesi Okunacak Dua

  “Bismillâhirrahmanirrahim. Eûzu bi-afvike min ikâbike ve eûzu bi-ridâke min sahatike ve eûzu bike minke celle vechuke lâ-uhsî senâen aleyke ente kemâ esneyte alâ nefsike.”

  Anlamı:
  “Ya Rabbi, cezandan affına sığınırım, gazabından rızana sığınırım, senden sana sığınırım, Zatın yücedir, seni övmek için kelime bulamıyorum, Sen kendini övdüğün gibisin.”

  Bazı mâna büyüklerinin de şöyle bir duası vardır:
  “Allahım, şayet ismimi saîdler defterine yazdıysan, orada sabit kıl. Şayet ismimi şakiler defterine yazdıysan oradan sil. Çünkü Sen buyurdun ki, ‘Allah dilediğini siler yok eder, dilediğini de sabit bırakır, Levh-i Mahfuz Onun katındadır.”

  Bu idrak ve şuur içinde ihya edeceğimiz Berat Gecesinin hepimiz için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Haktan niyaz edelim.

  Peygamber Efendimiz Aleyhissalâtü Vesselam bu gece Rabbine şöyle dua etmiştir:
  “Allahım, azabından affına, gazabından rızana sığınırım, Senden yine Sana iltica ederim. Sana gereği gibi hamd etmekten âcizim. Sen Kendini sena ettiğin gibi yücesin.”


 2. Derman
  Yeni Üye

  Cevap: Berat Gecesi Duası Berat Kandili Duası

  Reklamlar  Bu mubarek gece de yapacagımız en güzel dualardan biri Ya Rabbi Sen Affedicisin,Affetmeyi Seversin,Bütün müslümanları affet Ya Rabbi. 3. Misafir

  Cevap: Berat Gecesi Duası Berat Kandili Duası

  Amin ya Rabbim Amin bütün günahlarımızı bağışla

+ Yorum Gönder