+ Yorum Gönder
Her Telden ve Anne ve Çocuk Bölümünden Diş Çıkarma Ne Demektir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Diş Çıkarma Ne Demektir

  Reklamlar


  Diş Çıkarma İle İlgili Bilgi
  Diş Çıkarma Nedir

  Bir çok çocuk 4-6 aylıkken diş çıkarmaya başlar. Çocuklar 2-3 yaşına gelene kadar diş çıkarırken birtakım sorunlar yaşayabilir. Diş çıkarmak huzursuzluk ve asabiyet gibi duygusal durumlara neden olabileceği gibi ishal ve uykusuzluk gibi fiziksel sorunlara da yol açabilir. Bazı uzmanlar diş çıkarmanın bebeğin sağlığını olumsuz etkileyen bir etken olmadığını savunsa da, anneler kendi tecrübelerine dayanarak diş çıkarmanın birçok olumsuzluğa neden olduğu konusunda sürekli şikâyet etmektedir.Diş Çıkarma nedeniyle ortaya çıkan sorunlar için önerilen modern tıp tedavileri doktorlar diş halkaları ve diş jeli kullanımını önermektedir.

  Doğal Sağlık tedavileri

  Poli vinil klorür (PVC) maddesini içermeyen diş halkalarının kullanımı uygundur. uyku sorununuz varsa, bebeğinizi bir beşikte hafifçe sallayarak uyutabilirsiniz.

  homeopati alanında sıklıkla kullanılan papatya diş çıkarma esnasında da kullanılabilecek bir bitkidir. Bebeğinizi rahatlatmak ve diş acısını gidermek için günde en fazla 6 kere papatya kullanabilirsiniz. Papatyayı ne şekilde kullanacağınızı tecrübeli bir homeopati uzmanından öğreniniz.

  Bach çiçek esansları ile yapılmış ve diş için özel olarak üretilen kremleri kullanabilirsiniz. Kıyafetlerinin üstüne damlatacağınız birkaç damla lavanta esansı da bebeğinizin kendisini daha iyi hissetmesini sağlayacaktır.Bebeğinizin küvet suyuna birkaç damla papatya ve lavanta yağı damlatın.Bir damla papatya yağının içine bir çay kaşığı organik bal karıştırın. Bu karışımı bebeğinizin diş etine sürün. karanfil yağı antiseptik özelliği nedeniyle diş çıkaran bebekler için de kullanılabilir. Bir damla Karanfil yağını birkaç damla zeytin yağı ile seyreltin ve elde ettiğiniz karışımı bebeğinizin diş etine sürün.

  Hatmi kökünden elde edilen şurup iltihaplanmış olan diş etine oldukça iyi gelmektedir. Birkaç damla hatmi kökü şurubunu bebeğinize yedireceğiniz yemeklerin içine damlatabilirsiniz.

  Papatya veya rezene çayı demleyin ve hazırladığınız bitki çayı soğuyana kadar bekleyin. Soğuyan çayı bebeğinize içirdiğinizde, rahatladığını göreceksiniz.

  Faydalı terapiler

  Herbalizm, homeopati, geleneksel Çin terapileri, kranyal osteopati, masaj, reflek-soloji.

  Uyarı

  Ateş ve kusma diş çıkaran bebeklerde görülen belirtiler değildir. Bebeğiniz diş çıkarırken bu belirtileri de gösteriyorsa, mutlaka doktorunuzu arayın.

+ Yorum Gönder