+ Yorum Gönder
Özel Günler ve Haftalar ve Ağız ve Diş Sağlığı Haftası Bölümünden Süt Dişlerin Bakımı, Fırçalanması Hakkında Bilgi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Süt Dişlerin Bakımı, Fırçalanması Hakkında Bilgi

  Reklamlar


  Süt Dişlerin Bakımı İle İlgili Bilgi

  Önemini, çürüdüğünde ve ağrıdığında fark ettiğimiz dişlerin bakımı çocukluk çağından itibaren başlar. Uzmanlar, dişleri fırçalamak için en uygun zamanın kahvaltı ve akşam yemeği sonrası olduğunu söylüyor. Diş Hekimi Gülbin Kayalıbay sağlıklı dişler için bakın neler önerdi.

  Süt dişleri ağızda görüldüğü andan itibaren fırçalamaya başlanması gerekir. Altı ayda bir çocukların diş doktoruna, kontrole götürmeniz şart. Koruyucu önlemler uygulanması önemli. Süt dişleri genellikle 6 aylıkken çıkmaya başlar.

  20 dişin tümü 3 yaşına kadar tamamlanmış olur. 3-6 yaş arası ağızda genellikle sadece süt dişleri bulunur. Bu süre içinde süt dişlerinin çürümemesi için çok iyi fırçalanması gerekir. Lütfen çocuğunuzu diş bakımı konusunda iyi bilgilendirin. Çünkü fırçalama çocukta motor yetenekler gelişene kadar aile tarafından kontrol edilir. Ayrıca beslenmesine dikkat edin.

  Ara öğünlerde karbonhidratlı yiyecekler vermeyin. Şeker, çikolata gibi yiyecekleri yemekten sonra verecekseniz dişlerini hemen fırçalasın.

+ Yorum Gönder